17- TEKSTİL, TUHAFİYE, MEFRUŞAT

MESLEK KOMİTESİ

  • Logo2

ZEBRA ve STOR PERDELERDE KDV ORANI DÜŞTÜ.

ZEBRA ve STOR PERDELERDE  KDV ORANI % 8 e DÜŞTÜ.
Geçtiğimiz aylarda tüm sistem perdecilerimizin sıkıntısı olan ve % 18'lik KDV oranını,% 8'e düşürebilmek için devletin ilgili makamlarına başvuran ve ortak bir çalışma gerçekleştiren Ankara Ticaret Odası ve İstanbul Ticaret Odası Ev Tekstil Komiteleri beklenilen haberi verdiler. 

"Perde teslimlerinde KDV % 8 idi. Montaj ve hareket ettirici mekanizması kısmen aleminyum, plastik ve benzeri malzeme içeren perdelerin tesliminin de de KDV % 8 oldu." yazısı Cumhurbaşkanlığı tarafından 1013 sayılı kararname ile, 1 Mayıs 2019 tarihinde resmi gazetede yayınlandı. Bundan böyle artık sistem perdelerde ve pliseli perdelerde dahil olmak üzere KDV artık % 8 üzerinden uygulanacak. 1 Mayıs'tan itibaren yürürlüğe giren bu uygulama Türkiye'de ki tüm sistem perdeci meslektaşlarımız için geçerlidir. 

Siz değerli sektör mensuplarımız adına bu konu ile ilgili çalışan her iki şehrimizinde Ev tekstil komite başkan ve komite üyelerine teşekkürlerimizi sunuyor; böylesine verimli bir girişimin tüm sektörümüze hayırlar getirmesini diliyoruz. 

Başta ATO Başkanı Sayın Gürsel Baran'a, İTO Ev Tekstil Komite Başkanı Sayın Yılmaz Söyler'e, ATO 17. Tuhafiye ve Mefruşat Komite Başkanı Sayın Faruk Köylüoğlu'na, Başkan Yardımcısı aynı zamanda Komite Meclis Üyesi Sayın Mehmet Aygün'e, Komite Meclis Üyesi Sayın Nazım Uğraç'a, Komite Üyesi Sayın Adem Taşoluk'a, Komite Üyesi Sayın Erdal Yıldırım'a, Komite Üyesi Sayın Sedat Demirel'e, Komite Üyesi Sayın Adil Taşlı'ya ve bu konuda tüm emeği geçen herkese sektörümüz adına teşekkürlerimizi sunuyor ve her iki komite çalışanlarına başarılarının ve girişimlerinin devamını diliyoruz.


 Okunma Sayısı : 373         03 Mayıs 2019

İLETİŞİM BİLGİLERİ

ATO 17. TEKSTİL TUHAFİYE - MEFRUŞAT MESLEK KOMİTESİ

Adres : Söğütözü Mahallesi 2180. Cadde No: 5/A 06530 Çankaya/ANKARA

Tel: 0312 201 81 00 - pbx

Fax: 0312 285 91 60 - Faks

Email: bilgi@atotekstilciler.com

Web: www.atotekstilciler.com

Facebook
Sosyal Medya